PG Slots Yetişkin Danışmanlığı - Katarsis

Yetişkin Danışmanlığı

Hayır diyemiyorsak, iş yaşantımızla sosyal çevremiz arasında kopukluklar varsa, çalışma ortamındaki yoğunluk ve çatışmalarla baş edemiyorsak, kişi ve olayları takıntı haline getirdiysek, bize zarar veren davranışları tekrar ediyorsak, kendi istek ve hayallerimizi sürekli erteliyorsak, hayatın hep bizi zorlayan kısımlarına odaklandıysak, neşe ve sevinci neredeyse unutmuşsak, sağlıklı ve sürdürülebilir ilişkiler kuramıyorsak, kullanıldığımızı hissediyorsak…

Artık, ‘neden‘ sorusunu sorma ve cevaplarını bulma zamanı geldi demektir.

Yetişkin Danışmanlıklarımız

Takıntılar, Panik Atak
Sürekli tekrar eden düşünce ve davranışlara sahipsiniz ve bu yaşamınızın önemli bir kısmını kapsıyor mu? “Yapmadan/düşünmeden duramıyorum” dediğiniz alışkanlıklarınız var mı? Gerçek bir tehlike veya belirgin bir neden olmaksızın yoğun korku atakları, titreme, terleme ve kalp çarpıntısı gibi fiziksel belirtiler yaşıyor musunuz ve ne kadar sık?
Fobiler, Stresle Başa Çıkma
Bazı nesne ve durumlar karşısında baskılı, kaygılı, olağan olmayan, hastalık derecesinde güçlü korku duyuyor musunuz? Üzerinizde baskı ve gerginlik hissediyorsunuz ve bununla başa çıkamıyorsanız daha büyük bir kaygı yaşarsınız.
Öfke Kontrolü
Bir problem yaşadığınızda çözüm aramak yerine yüksek ses ve kaba güç kullanmaya başlıyorsanız kendinizi gerçekten net ifade edemiyor olabilirsiniz.
Kişilik Bozuklukları
Kişinin çevreye uyumunu, günlük işlevselliğini bozan, kendinde gerilim- kaygı hali oluşturup, içinde yaşanılan kültürün beklentilerinden sapma gösteren, süreklilik taşıyan bir hal alması durumunda bahsedilen bedensel, düşünsel ve ruhsal özelliklerdir.
İş Yaşamındaki Sorunlar
Sorumluluk, mobbing, iletişim sorunları, empati kuramama, alt-üst ilişkileri, zaman yönetimi, erteleme, motivasyon, aidiyet, mesleki tatmin…
İkili İlişkilerde İletişim
Seviyorsunuz, özlüyorsunuz, kızıyorsunuz peki gerçekten kendinizi anlatabildiğinizi ve anlaşıldığınızı hissediyor musunuz? Bireysel farklılıkların ne kadar farkındasınız?
Yas
Fiziksel ve duygusal kayıpların tümünde yas süreci yaşanır. Bu sürecin sağlıklı yaşanması ile başlar ve kabul edilmesi ile sonlanır.
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Yaşanılan travmanın izleri yıllar geçmesine rağmen sürüyorsa, hala işitsel, görsel ve duyusal uyaranlara karşı ilk günkü gibi duyarlıysanız, DİKKAT!!!

Obezite

Yeme Bozuklukları
Fiziksel olarak mı açsınız yoksa, duygusal olarak mı? Açlık duygunuzu mu doyuruyorsunuz, yoksa?

İlgili Makaleler

“İnsan yalnızca onurunu korumalıdır, gurur egonun yansımasıdır.”

Uzm. Klinik Psk. Nurhayat Yüksel

“Mutlu insan aslında her istediğini elde eden değil, elde edemediklerine sabır gösterebilen kişidir.”

Anonim

“Depresyon, kişinin kendisini sürekli mağdur, acı içinde ve umutsuz hissetmesidir.”

Anonim

“Başkalarına duyduğumuz güvenin en önemli kısmını kendimize duyduğumuz güven oluşturur.”

Anonim